اجاره کولر گازی ایستاده

فواید و مزایای اجاره کولر گازی در فصل گرم

اگر شما از آن دسته از افراد هستید که هنوز اقدامی برای سیستم برودتی منزل خود نکرده‌اید این نکته مهم است که گرمای هوا کم‌کم از راه می‌رسد وباید زودتر فکری برای مناسب تر کردن هوای محیط بکنید

همچنین اگر زیاد تمایل به استفاده از کولرهای آبی ندارید یا این‌که شرایط اقلیمی شهر محل سکونت شما، استفاده از کولرهای آبی را غیرممکن کرده، بدون تردید چاره‌ای جز انتخاب کولرهای گازی نخواهید داشت. (اجاره کولر گازی)

ایرانکلد– جمع آوری آمار

بر اساس آمارهای اعلام شده ازسوی مرکز آمار ایران در بخش خانوارهای شهری، بیش از ۸۰ درصد از تجهیزات سرمایشی مختلف به منظور خنک‌سازی استفاده می‌کنند که در این میان، حدود ۷۰ درصد از خانوارهای شهری از کولر آبی، ۱۸ درصد از کولر گازی و ۱۲ درصد سایر سیستم‌های سرمایشی را به‌کارمی برند. (اجاره کولر گازی)

بر اساس این آمار، تعداد کولرهای آبی در بین خانوارهای شهری حدود ۱۱ میلیون دستگاه و تعداد کولرهای گازی به بیش از ۲و نیم میلیون دستگاه می‌رسد. استفاده از کولرهای گازی در اقلیم‌های معتدل مرطوب و نیز گرم و مرطوب متداول و منطقی است و برای سایر اقلیم‌های آب و هوایی استفاده از کولرهای آبی مناسب است.

کولر گازی در واقع با سیستمی همانند یخچال کار کرده و از فرآیند تبدیل گاز به مایع به وسیله افزایش فشار و ارسال آن به داخل سیستم استفاده می‌کند. این گاز مایع برای دوباره گاز شدن، گرمای محیط را گرفته و باعث خنک‌شدن محیط خود می‌شود بنابراین در ابتدا درمی‌یابیم که کولر گازی از چند بخش اولیه تبدیل شده است که کندانسور، سیستم انتقال و در نهایت فن یا بلوبر برای به جریان درآوردن هوا، اصلی‌ترین آنها ست.و این گردش از کندانسور به پنل باعث ایجاد سرما و تبدیل هوای محیط به هوایی با دمای پایین تر می گردد

اجاره کولر ابی

انواع کولر گازی

کولرهای گازی معمولا به سه گروه اصلی یعنی یک تکه یا پنجره‌ای، کولرهای دوتکه یا همان اسپیلت‌ها (دیواری، سقفی ایستاده، زمینی، داکتی یا کاستی) و در نهایت قابل حمل تقسیم‌بندی می‌شوند. گرچه اکنون هر کدام از این سه بخش دوباره زیرمجموعه‌هایی پیدا کرده‌اند، اما باز هم این گروه از اصلی‌ترین‌ها هستند.(اجاره کولر گازی)

فاکتور های اولیه

فاکتور های کلی برای خرید کولر گازی و استفاده بهینه از آن، شامل نکات زیر است :

 • متراژ محل مورد نظر
 • تعداد پنجره ها
 • ساعات استفاده از کولر گازی
 • تعداد افراد ساکن در محیط اطراف کولر گازی
 • کاربری مکان
 • نوع تابش آفتاب
 • باز بودن یا بسته بودن دور محیط
 • میزان هدر رفتن هوا

برآورد ظرفیت کولر گازی مناسب

اولین گام برای انتخاب محصول مورد نظرمان، تعیین ظرفیت متناسب کولر گازی برای منزل، محیط کار یا هر مکانی که قصد داریم از آن استفاده کنیم، خواهد بود.

بدون تردید هنگام خرید کولر گازی با اعدادی چون ۹۰۰۰، ۱۲۰۰۰ هزار یا بالاتر برخورد می‌کنید. از خود سوال می‌کنید این اعداد چیست؟

به طور کلی میزان سرمادهی کولر با معیار بی.تی.یو (british termal units) مشخص می‌شود. Btu بالاتر به میزان سرمادهی بیشتر در واحد زمان است نه این‌که این کولر خنک‌تر است بنابراین این اعداد درواقع همان توان سرماسازی به واحد زمان هستند که از فروشندگان می‌شنوید و هرچه این اعداد بزرگ‌تر باشد،‌ بدون تردید قیمت کولر مورد نظر هم افزایش خواهد یافت بنابراین ظرفیت خنک‌کنندگی یا گرمادهی کولرهای دوکاره را می‌توان روی برچسب پشت کولر دید یا روی کاتالوگ آن مطالعه کرد.

برای هر کدام از گروه های آب و هوایی سه حالت وجود دارد که عبارتند از:

دسته اول : (معتدل و مرطوب)

        اماکن مسکونی: برای هر متر مربع ۴۰۰ تا ۵۰۰ بی تی یو

        اماکن اداری: برای هر متر مربع ۵۰۰ تا ۷۰۰ بی تی یو

        اماکن تجاری: برای هر متر مربع ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ بی تی یو

دسته دوم : (گرم و خشک)

        اماکن مسکونی: برای هر متر مربع ۵۰۰ تا ۶۰۰ بی تی یو

        اماکن اداری: برای هر متر مربع ۶۰۰ تا ۸۰۰ بی تی یو

        اماکن تجاری: برای هر متر مربع ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ بی تی یو

دسته سوم : (گرم و مرطوب)

        اماکن مسکونی: برای هر متر مربع ۶۰۰ تا ۸۰۰ بی تی یو

        اماکن اداری: برای هر متر مربع ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ بی تی یو

        اماکن تجاری: برای هر متر مربع ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ بی تی یو

مقدار بی تی یو به عوامل آب وهوایی و رعایت استاندارد های مبحث ۱۹ ملی ساختمان نیز مربوط می باشد

مصرف برق کولرها

مصرف برق کولرهای گازی از کولرهای آبی بیشتر است و همین موضوع باعث شده بسیاری عطایش را به لقایش ببخشند و آن را فراموش کنند، اما مدتی است که کولرهای جدید گازی با مصرف انرژی بسیار پایین‌تر از گذشته ساخته شده‌اند و در بازارهای بین‌المللی به فروش می‌رسد.

این گروه‌ها به گروه‌های A و A+ تقسیم شده‌اند و کمترین میزان مصرف انرژی مربوط به گروه A+ است. البته این گروه می‌تواند گران‌ترین هم باشد.

بنابراین با دقت روی برچسب انرژی محصول سعی کنیم به میزان برق مصرفی آن هم توجه داشته باشیم ولی به یاد داشته باشیم که در حال عمومی میزان مصرف انرژی کولرهای گازی حدود ۴ برابر میزان مصرف کولرهای آبی است.

چگونه هزینه برق کولرهای گازی را کاهش دهیم؟

وزارت نیرو با انتشار گزارشی درباره راهکارهای کاهش مصرف برق توسط کولرهای گازی و اسپیلت‌ها، اعلام کرد: شستشوی ماهانه، تمیز کردن فیلترها و سطح کویل اسپیلیت منجر به افزایش راندمان کولرهای گازی خواهد شد ضمن آنکه با نصب سایبان بر روی پنل بیرونی، کندانسور کولر گازی می تواند به دور از تابش نور خورشید با راندمان بهتر و مصرف برق کمتر به تبادل حرارت و خنک کردن منجر شود.

کارشناسان با بررسی دریافته اند که درهنگام نصب کولر گازی، پنل بیرونی آن باید به‌گونه‌ای نصب شود که جریان هوای آزاد در پشت آن به راحتی برقرار باشد به طوری‌که اگر عایق لوله‌های رابط به ویژه در بیرون از ساختمان از بین برود، مقداری از خنکی کولر از دست می رود بنابراین با بازرسی سالانه می توان نسبت به ترمیم عایق لوله‌های رابط پنل به کندانسور اقدام کرد. (اجاره کولر گازی)

از سوی دیگر در سرویس‌های سالانه علاوه بر کنترل مقدار شارژ گاز مورد نیاز کولر، سطح پره ها و کویل های کندانسور بیرونی کولر نیز باید تمیز شود و در نهایت با اجرای تمایم این راهکارها می توان انتظار کاهش ۲۰ درصدی مصرف برق را انتظار داشت.

راهنمای خرید کولر گازی

 • اولین گام محاسبه BTU موردنیاز شماست.
 • دومین مرحله انتخاب کولر با مصرف انرژی پایین‌تر مثلا A+ یا بالاتر است.
 • هرگز به شایعات توجه نکنید و بدون پیشداوری به بازار بروید. فقط قبل از رفتن به بازار خوب اطلاعات بگیرید.
 • اطلاعاتی که برای خرید کولر گازی موردنیاز شماست، عبارتند از: نوع پنل، توان گرمایی و سرمایی آنها، ابعاد، وزن و صدای کولر هنگام کار است.
 • توجه داشته باشید مارک مشهور دلیل کیفیت خوب نیست. البته پول زیاد دادن هم دلیل دریافت کیفیت بهتر نیست.
 • توجه داشته باشید اسپیلت‌ها یا کولرهای دوتکه نیازمند فضای بیرونی هم هستند، بنابراین به محل نصب آن نیز فکر کنید.
 • موتور برخی از این کولرها مخصوص مناطق مرطوب و گرم ساخته شده، بنابراین به محل جغرافیایی کولر که قرار است کار کند، خوب توجه کنید.
 • به یاد داشته باشید کولرهای پنجره‌ای میزان برق بیشتری نسبت به اسپیلت‌ها مصرف می‌کنند.
 • از نمایندگی مجاز خرید کنید.
 • به نوع گارانتی و شرایط آن توجه داشته باشید.
 • به خدمات پس از فروش خوب توجه کنید چون گاهی قیمت خدمات حتی از قیمت خود کولر بیشتر است.
 • تعداد و مراکز خدمات پس از فروش محصول را بپرسید.
 • از فروشنده بخواهید دفترچه راهنمای فارسی در اختیار شما بگذارد تا از بهترین شرایط مصرف کولر آگاهی داشته باشید.

این مجموعه با دارا بودن انواع کولر گازی جهت خرید و یا اجاره کولر گازی در خدمت شما می باشد

۰۹۱۲۲۲۱۱۰۹۳ و ۰۹۱۲۴۳۳۲۵۰۶

رتبه‌دهی (۱ رأی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *